lista mailingowa

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w twojej szkole - zapisz się na naszą listę mailingową.

witamy na stronie naszej szkoły
Jesteś tu: » Strona główna » PROJEKT INFORMATYCZNY

Zakładkę redagują


Joanna Dębska i Hanna BanaszakDrodzy Uczniowie!!!

 

Już niedługo każdy z Was będzie mógł się poczuć jak PROGRAMISTA.

Aby dojść do tego etapu, trochę poklikamy... 

czytaj więcej


We wtorek 13.06.2017 r. odbyło się podsumowanie projektu „Od klikania do programowania”.  Tego dnia gościliśmy w naszej szkole programistę, pana Krzysztofa Dębskiego pracownika firmy Allegro. 

PODSUMOWANIE PROJEKTU
czytaj więcej

DRODZY UCZNIOWIE!!!

 

Przed Wami ostatnie zadania z projektu "Od klikania do programowania". W tym miesiące będziecie wykonywać zadania ziwązane wyszukiwaniem informacji, z kodowaniem a także wyruszycie w przygodę z  Run Marco. Część zadań będziecie realizować przy użyciu zakodowanego alfabetu a także na macie do kodowania. Powodzenia!!
czytaj więcej

Święta wielkanocne to czas radości i nadziei.  W taką też atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas I-VI. W marcu został ogłoszony konkurs na najładniejszą kartkę wielkanocną wykonaną w programie Paint. Oto wyniki konkursu, które zostały ogłoszone we wtorek, 11 kwietnia 2017:

Wyniki konkursu na kartkę wielkanocną
czytaj więcej
  • ZADANIA MARZEC-KWIECIEŃ

 

Drodzy Uczniowie!


Przed Wami zdanie konkursowe!! Zbliżają się święta wielkanocne i z tej okazji każdy z Was wykona kartkę świąteczną. Ilustrację świąteczną wykonancie w programie PAINT, natomiast życzenia zredagujecie przy użyciu programu WORD.  Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. POWODZENIA!!!


W styczniu i w lutym uczniowie naszej szkoły realizowali zadania. W programie PowerPoint uczniowie klas IV-VI wykonali prezentację multimedialną dotyczącą bezpiecznych ferii, a dla wszystkich uczniów zorganizowany był konkurs, w którym każdy miał możliwośc stworzenia w programie Paint maskę karnawałową. W marcu wyłoniono zwycięzców poszczególnych zadań.

czytaj więcej


DRODZY UCZIOWIE!!!


Przed Wami zadania na styczeń oraz kolejny konkurs. W tych miesiącach młodsze klasy będą nadal doskonalić swoje umiejętności w programie PAINT,  natomiast starsze zapoznają się z programem do tworzenia prezentacji- PowerPoint oraz z programem do tworzenia quizów KAHOOT.
ZADANIA NA STYCZEŃ I LUTY
czytaj więcej

Własne fiszki językowe ułatwiają zapamiętywanie nowych słów i zwrotów. Na lekcjach języka angielskiego powstały zestawy fiszek z przeróżnych kategorii. Do ich powstania przydała nam się strona https://quizlet.com/, a w klasach I-III... papierowe karteczki, bo przecież i w ten sposób można stworzyć zwykłe-niezwykłe fiszki.

Język obcy nie jest nam obcy!
czytaj więcej


W miesiącu grudniu uczniowie poznali program graficzny PAINT. Podzas zajęć komputerowych wykonywali zadania przy użyciu tego programu. Klasy I-III wykonały portet "Gwiazdora", natomiast uczniowie klas IV-VI wykonali zadanie konkursowe "Świąteczna kartka". 22 grudnia zostały wręczone nagrody uczestnikom konkursu.

PODSUMOWANIE ZADAŃ GRUDNIOWYCH
czytaj więcej


Przed uczniami kolejne zadania z projektu informatycznego "Od klikania do programowania".

Podczas zajęć z języka angielskiego uczniowie będą wykonywali fiszki.

Co to są fiszki? Dlaczego warto ich używać? 

KILKA SŁÓW O FISZKACH...
czytaj więcej


Pewnie już każdy z Nas odlicza dni do świąt. Jeśli jednak nie masz swojego kalendarza adwentowego lub zjadłeś już z niego wszystkie czekoladki, a w dodatku lubisz kodowanie to mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie.

Internetowy kalendarz "TRASA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA".

INTERNETOWY KALENDARZ ADWENTOWY
czytaj więcej


DRODZY UCZNIOWIE!!!

 

Przed Wami zadania na grudzień. W tym miesiącu będziemy poznawać kolejny program PAINT i to z nim będą związane kolejne zadania.

 

ZADANIA NA GRUDZIEŃ
czytaj więcej

 

Drodzy Uczniowie!


W tym artykule znajdziecie strony internetowe pomocne w nauce, które w e-mailach zaproponowaliście swoim kolegom. Może wśród nich znajdziecie takie, których jeszcze nie znacie!!!
czytaj więcej


W listopadzie uczniowie poznali edytor tekstów WORD.

Podczas zajęć komputerowych wykonali zadania z projketu "Od klikania do programowania".

Na początku grudnia organizatorzy projektu wyłonili zwyciezców poszczególnych zadań.

PODSUMOWANIE ZADAŃ LISTOPADOWYCH
czytaj więcej


Rysowanie z kodem w ramach projektu

"Od klikania do programowania”.


W ten czwartek (17.11.16r.)  uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z języka angielskiego i matematyki poprzez użycie funkcji ellipse (elipsa).

 

Jak połączyć angielski, matematykę i kodowanie?
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 |

Opracowanie: szkolnastrona.pl