Jesteś tu: » Strona główna » NASZE PRZEDSZKOLE » DZIEŃ ZIEMI W PRZEDSZKOLU

DZIEŃ ZIEMI W PRZEDSZKOLU

22 kwietnia ludzie na całym świecie obchodzą Dzień ZiemiW tą niezwykłą akcję troski o niebieską planetę włączyły się dzieci z obu grup przedszkolnych.

W minionym tygodniu, podczas zajęć, poruszane były tematy związane z rozwijanem wiedzy ekologicznej. Po zapoznaniu się z zagrożeniami ekologicznymi, przedszkolaki ustaliły "Zasady przyjaciela przyrody", które powinien stosować każdy mieszkanieć planety. Podczas rozmowy na temat segregacji śmieci, dzieci wrzucały odpady do koszy w odpowiednim kolorze. W obu salach przedszkolnych powstały mini ogródki, w których przedszkolaki zasiały kwiaty, warzywa i zioła, a także zasadziły cebulki. Każdego dnia dyżurni dbają o roślinki mając świadomość, że w sali jest teraz więcej tlenu. Ostatnim zadaniem proekologicznym było zaprojektowanie ozdób na ekologicznych torbach, które rodzice przedszkolaków dostaną w prezencie i będą zabierać na zakupy.

ZDJĘCIA:

" ZERÓWKA"